عسل مانوکا

عسل مانوکا چیست

این عسل در مناطقی از جنگلهای نیوزیلند و استرالیا توسط زنبورهای عسل  از شهد درخت مانوکا Manouka  (نام علمی گونه وحشی Leptospermum Scoparium ) تهیه میشود که کیفیت بالایی دارد.

خواص عسل مانوکا

با تحقیقات دانشمندان نیوزیلندی و اخیرا در کره و انگلستان خواص آنتی باکتریایی فوق العاده ی این عسل ثابت شده است و در درمان زخمها و ترمیم بافتهای مرده پوست کارایی زیادی دارد به طوری که در بعضی از بیمارستانها و مراکز درمانی تا حد زیادی جایگزین آنتی بیوتیکها شده است.و جهت درمان زخم و مداوای زخم بستر و سوختگیهای عمیق ، همچنین جوانسازی سلولهای پوست از این عسل استفاده می شود.

فروش عسل مانوکا

عسل مانوکا با توجه به محدودیت مکان تولید (نیوزیلند و استرالیا) و کم بودن حجم تولید و همچنین به علت تبلیغات وسیع کشورهای تولید کننده قیمت بالایی دارد و قیمت هر کیلو عسل مانوکا با کیفیت بالا بین ۷۵ دلار تا بالای ۱۰۰ دلار می باشد.

و در کشور ما به مقدار اندک توسط توریستها وارد میشود یا نمونه های وارداتی تجاری  آن هم که معمولا کم میباشد از کیفیت بالایی برخوردار نیستند و ما به مصرف کنندگان ایرانی توصیه میکنیم از عسلهای تولید کشور خودمان استفاده کنند که با مزاجمان سازگاری بهتری دارد.   مرجع: عسل ملکه 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.