عسل و دارچین برای لاغری

photo_2016-04-17_18-21-06عسل و دارچین برای لاغری

امروزه به علت کمتر شدن تحرک مردم و زندگی ماشینی و استفاده از غذاهای چرب و فست فودها و تنقلات افراد زیادی با مشکل چاقی درگیر هستند و راههای مختلفی را برای رهایی از این مشکل طی میکنند تا به تناسب اندام ایده آل برسند و دچار بیماریهای مختلفی مثل فشار خون بالا و کلسترول بالا و سکته های قلبی و معضلات اجتماعی که از عوارض چاقی است مبتلا نشوند.

در برنامه های کم کردن وزن همراه با ورزش و حرکات بدنی باید رژیمهای غذایی مناسبی گنجانده شود قرصهای لاغری شیمیایی که اکثرا عوارض جانبی دارند معمولا مورد تایید کارشناسان تغذیه و پزشکان نیست و در نسخه های لاغری جدید برای رژیمهای غذایی بیشتر از مواد طبیعی تجویز میشود تا بدن بیماران با سوزاندن کالری و کم کردن وزن ضمن حفظ ویتامینها و املاح و پروتئینهای ضروری دچار سوء تغذیه نشوند.

نوشیدنی عسل و دارچین با خواص فراوان دیگری که دارند بطور تجربی مورد تاید اکثر افرادی هست که جهت لاغر شدن از ترکیب عسل و دارچین برای لاغری استفاده کرده اند.
تحقیقات علمی زیادی در مورد معجزه عسل و دارچین در لاغری صورت گرفته که مورد تایید کارشناسان می باشد . عسل با طعم شیرین و خوشمزه و دارچین با عطر خوب مورد پسند بیشتر مردم هست. از خواص عسل و دارچین در لاغری مقالات متعددی چاپ شده است. از عسل به عنوان ماده غذایی نیروزا و آرامبخش و خواب آور و درمان زخمها و سوختگیها و سرفه و گلودرد استفاده می شود ولی آیا عسل با این خواص تایید شده می تواند به لاغری کمک کند (با خاصیت شیرینی و انرژی زایی)؟

تاثیر عسل و دارچین در لاغری

اکثر افراد چاق از عارضه مقاومت به انسولین رنج می برند و این مشکل مانع سوخت و ساز درست گلوکز می شود و در این شرایط کاهش وزن سخت می شود. مطالعات علمی فراوانی هست که افرادی که به مدت ۳۰ روز از معجون عسل و دارچین برای لاغری استفاده کرده اند موفق شده اند سطح مقاومت به انسولین بدن خود را کاهش دهند.
قندهای عسل طبیعی شامل گلوکز و فروکتوز می باشد گلوکوز و فروکتوز مانند دیگر قندها باعث افزایش قند خون نمی شوند و به این ترتیب حساسیت به انسولین کنترل می شود هر چه حساسیت سلولها به انسولین بیشتر باشد کمتر امکان دارد که عارضه مقاومت به انسولین بروز کند و در این صورت بدن از کارایی بیشتری برای سوزاندن چربی برخوردار می شود.

مطالعات زیادی در مورد تاثیر عسل و دارچین بر لاغری صورت گرفته است. در کشورهای زیادی مصرف عسل و دارچین با هم رایج هست و خواص عسل و دارچین لاغری یکی از موضوعاتی هست که منابع علمی فراوانی در مورد آن می توان یافت. در یک مطالعه پژوهشی خوردن نصف قاشق چایخوری دارچین در روز قادر به کاهش قند خون بیماران دیابتی که بطور منظم کنترل شده اند، می شود. مطالعه دیگری روشن کرده است اجزای تشکیل دهنده داچین می تواند باعث کاهش و پیشگیری از مقاومت به انسولین شوند مرکز اشتها در مغز دارای گیرنده های انسولین است غدد لوزالمعده به تولید بیش از پیش انسولین ادامه می دهد تا سطح گلوکز خون را پایین نگه دارد و این شرایط باعث تداوم پر اشتهایی می شود. به نظر می رسد معجون لاغری عسل و دارچین قادر به تعدیل برخی از اثرات مقاومت به انسولین می باشد.
بیمارانی که از این دمنوش استفاده کرده اند اظهار کم اشتهایی میکنند و بی میلی نسبت به کربو هیدراتها را تجربه کرده اند. مقاومت به اسولین بطور ویژه در خانومها بیشتر است و رژیم غذایی همراه با مصرف عسل و دارچین می تواند برای کنترل این عارضه و کمک خوبی برای کاهش وزن افراد چاق باشد.
بیماران دیابتی حتما با نظر پزشک خود معجون دارچین و عسل را مصرف نمایند.
دارچین حاوی چربی و کربو هیدرات و پروتئین و آنتی اکسیدانها است و سرشار از کلسیم آهن ویتامینهای c ,k ,Bومنگنز و فیبر است و طبیعت گرم دارد و باعث افزایش قوای جنسی میشود که افراد جوان(مجرد) باید در مصرف آن زیادروی نکنند.نقش عسل و دارچین در لاغری بیشتر به کم اشتها کردن فرد نسبت به دریافت کربوهیدراتها میشود و قند مورد نیاز افراد را تامین میکند.

عسل و دارچین در بارداری

مصرف عسل در بارداری که هیچ منعی ندارد ولی برای دارچین اکثر متخصصان زنان و زایمان توصیه می کنند زنان باردار از مصرف دارچین و فرآورده های ان در طول بارداری حتی به مقدار خیلی کم خودداری نمایند چرا که منجر به زایمان زودرس می شود و مصرف در دوره شیردهی هم باعث ناراحتی معده کودک می شود.
ولی تاثیر مصرف عسل و دارچین برای بارداری در مقالات علمی زیادی تایید شده است

طریقه مصرف عسل و دارچین:

طریقه مصرف عسل و دارچین برای لاغری باید بصورت دمنوش باشد و میزان مصرف دارچین را بعضی از متخصصان ۲ تا ۴ گرم روزانه و بعضی ها یک تا ۶ گرم در روز توصیه میکنند. مقدار یک قاشق چایخوری چوب دارچین را به مدت چند دقیقه در یک لیوان آبجوش حرارت ملایم دهید و بعداز اینکه ولرم شد دو قاشق عسل طبیعی به آن اضافه کنید و بعد از اینکه معجون در یخچال خنک شد صبح ناشتا و شب قبل از خواب میل نمایید.
توجه داشته باشید که حتما از عسل خالص (بهتر است خام باشد) و چوب دارچین (نه پودر دارچین تجاری) برای تهیه معجون عسل و دارچین لاغری استفاده نمایید.

عوارض مصرف دارچین:

مصرف بیش از حد دارچین باعث مسمومیت میشود و در افراد گرم مزاج با عوارضی چون خشکی پوست و خارش بدن و گرگرفتگی و و خارش گوش و گلو همراه هست. مصرف بیش از اندازه باعث تپش قلب و بی خوابی وافسردگی می شود.
در بعضی افراد مصرف دارچین باعث التهاب و ورم کردن پوست وزخمها و ترکهای گوشه دهان و سوزش معده می شود.دارچین از لخته شدن خون جلو گیری میکند ولی نباید با داروهایی مانند آسپرین مصرف شود.
دارچین بهتر است در ظروف پلاستیکی نگهداری نشود و هرچه پوست چوب دارچین کهنه تر شود عطر و بوی آن کمتر می شود و خاصیت آن از بین می رود.
مصرف عسل با دارچین فواید دیگری هم دارد که در بخش مقالات سایت عسل ملکه مطالب مفیدی در مورد آنها درج شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.